Українська діаспора у США жорстко розкритикувала політику Януковича

Український конгресовий комітет Америки пояснив відмову від зустрічі з Президентом України Віктором Януковичем неприйняттям його позиції щодо Голодомору, ОУН-УПА і деяких кадрових призначень.

“Ми й надалі працюємо за процвітання і добробут нашої землі, за те, щоб світ поважав Україну, і тому ми не можемо підтримувати Вашу політику, яку вважаємо некорисною для нашого народу”, – йдеться у листі Українського конгресового комітету Америки на ім`я Віктора Януковича .

Автори листа висловлюють розчарування, зокрема, ставленням Президента до Голодомору 1932-1933 рр..: “Ви запропонували вирішити такі болючі проблеми, як сьогоднішнє невизнання Вашою Адміністрацією Голодомору геноцидом нашого народу. Хоча ми й вітаємо відновлення розділу про Голодомор на веб-сайті Президента, але ми приголомшені тим, що всі згадки про геноцид нашого народу було відредаговано”.

В Українському конгресовому комітеті Америки також схвильовані ситуацією навколо Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів Тюрма на Лонцького (Львів) та його керівництва: “Ми стурбовані безправною поведінкою СБУ щодо музею-меморіалу Тюрма на Лонцького і його керівника (Руслан Забілий) і передачею цих питань нинішньому керівникові Інституту національної пам`яті (Валерію Солдатенкові “.

Представники діаспори також дивуються у зв`язку з позицією Президента щодо міністра науки і освіти Дмитра Табачника. “Сьогодні міністр Табачник продовжує таку антиукраїнську політику і … внаслідок своїх деструктивних дій підриває Ваше президентство! Ми вірили, що Президент, принаймні, звільнить цього українофоба, але, на жаль, цього так і не сталося”, – зазначають автори листа.

Тим не менше, Український конгресовий комітет Америки висловлює готовність зустрітися з Януковичем у разі зміни його політичної позиції. “Наша об`єднана громада в США – Українська Американська Координаційна Рада, Український народний союз, Союз українок Америки, Союз українських католиків Америки Провидіння і Нова українська хвиля – з радістю з Вами зустрінемося для корисного діалогу тоді, коли ми відчуємо від Вас щиру турботу про український народ і його проблеми”, – підсумували представники української діаспори в США.

Як повідомлялося, раніше українська діаспора відмовилася прийти на ініційовану нею зустріч з Президентом України Януковичем у Нью-Йорку. Однак учора заступник голови Адміністрації Президента Ганна Герман повідомила: “Представники української діаспори запропонували Президенту України провести зустріч під час його перебування в Нью-Йорку. Незважаючи на щільний графік і низку двосторонніх зустрічей, Президент України погодився виділити час на проведення такої зустрічі, але представники діаспори не скористалися можливістю”.

за матеріалами: Новини України

Останнє в розділі:Івано-Франківськ, Новини, Політика, Спорт, Новини України.