Україна значно збільшила імпорт вина

Імпорт вина в Україну в нинішньому році значно збільшився порівняно з попереднім роком. Виробники вважають, що зростання імпорту в поточному році спровоковане дефіцитом виноматеріалів, викликаним несприятливими погодними умовами в країні як взимку, так і влітку. Так, за перші 9 місяців 2010 року в Україну було імпортовано 1,45 млн дал бутильованого вина і близько 2 млн дал виноматеріалів.

За даними гендиректора Національного бюро винограду і вина, за цей же період в країні спожито 24,7 млн дал вина, з них столових вин (як імпортних, так і вітчизняних) - 15,4%.

У свою чергу, голова наглядової ради корпорації Перший національний виноробний холдинг (ПНВХ) Валерій Шамотій вважає, що сьогодні така частка імпорту поки що не загрозлива, однак вже в поточному році динаміка імпорту в 2 рази перевищила динаміку зростання внутрішнього виробництва в країні.

Так, незважаючи на дію імпортного мита в розмірі 30 євроцентів / 1 л, імпорт вина продовжує зростати.

"З січня цих мит не буде, і ми можемо тільки вгадувати, наскільки збільшиться динаміка", - сказав Шамотій.

Нагадаємо, гендиректор української корпорації з виноградарства та виноробної промисловості Укрвинпром Олександр Мацко вважає, що через низький урожай винограду вино в Україні може подорожчати на третину.

"Урожай винограду в Україні, за прогнозами, виявиться майже на третину меншим торішнього", - заявив він. У результаті недобору на ринку вже проявився явний дефіцит сировини для виробництва вина, а ціни на виноматеріали пішли вгору. Їх вартість на 40-60% вища  порівняно з ціною в 2009 р.

Кореспондент.нет

Івано-Франківськ, Новини, Політика, Спорт, Новини України.