Третина івано-франківців не пам'ятають за кого голосували на виборах мера 2006 року

У липні, в період між ухваленням «нового Закону про вибори» Верховною Радою України та підписанням його Президентом України, представники однієї із громадських організацій Івано-Франківська вивчали настрої виборців. Загальна кількість опитаних – більше 600 чоловік у чотирьох «спальних» мікрорайонах міста.

Перелік запитань був дуже широкий: «Чи ходите ви та члени вашої сім’ї на вибори? За кого голосували на минулих виборах до міської, обласної рад, на посаду міського голови у попередні роки? Чи проголосували б так само зараз? Чи знаєте депутата, який представляє ваш виборчий округ? Чи є проблемні питання в будинку? Які? Чи є проблемні питання в мікрорайоні? Які? Чи цікавляться депутати Вашими проблемами? До кого найчастіше звертаєтеся зі своїми проблемами? Чи допомагають? Кому в місті, мікрорайоні довіряєте? З яких джерел отримуєте інформацію? Якими якостями повинен володіти депутат від вашого округу? Чи треба комусь з будинку допомогти?».

Результати опитування шокували організаторів, проте дані були очікуваними. 67,2% респондентів не пам’ятають, за кого голосували в 2006 році до міської та обласної ради, 32,7 % не пам’ятають за кого у 2006 році голосували на посаду міського голови. Тільки 3,3% опитаних відповіли, що знають персонально  депутата, який представляв їхні інтереси в міській раді. Одноголосно негативною була відповідь на запитання: «Чи цікавляться депутати вашими проблемами?». Мешканці  міста найчастіше зверталися за допомогою в ЖЕО, але тільки 18% із них відповіли, що в ЖЕО їх проблеми частково або повністю вирішили. Щоправда, 89,9 % громадян не звертаються ні до кого. А 26,6% опитаних відповіли, що не йшли  на вибори. 60% не знають «Кому в будинку потрібна допомога?», а 40,5 % з тих хто відповів, не задумуючись вигукували: «Мені!».

Івано-Франківськ, Новини, Політика, Спорт, Новини України.