Тарас Боднар повстав проти терору? (фото)

Терором міської влади проти політичних опонентів назвав лідер ГО «Поклик Нації» Тарас Боднар накладення на нього штрафу за незаконне розклеювання політичної реклами на опорах зовнішнього освітлення. З його слів, 28 жовтня, в передостанній день передвиборчої агітації, стосовно нього був складений адміністративний протокол за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка передбачає адміністративну відповідальність за порушень правил благоустрою на території міст та інших населених пунктів, а під час засідання міської адміністративної комісії 25 листопада на нього було накладено штраф в розмірі 340 гривень.

Підставою для притягнення Т.Боднара до адміністративної відповідальності став задокументований факт розміщення агітаційного плакату на опорі зовнішнього освітлення по вулиці Гаркуші, 2.  Обурення лідера «Поклику нації» викликали три обставини: порушення процедури документування адміністративного правопорушення, політична дискримінація при накладенні адмінстягнень та невідповідність розміру накладеного штрафів санкції статті 152 КУАП.

Зокрема, зі слів пана Боднара, представники Івано-Франківської муніципальної інспекції з благоустрою зателефонували до нього і попросили написати його думку з приводу проблеми заклеювання політичною агітацією центральної частини міста. «Як виявилось, -- розповідає політик, -- це був акт про адміністративне правопорушення. А я був настільки забіганий з виборами, що не розібрався, що і до чого». Зі слів голови «Поклику нації», представники муніципальної інспекції показали йому акуратно зірваний агітплакат без будь-яких доказів того, що він до того був наклеєний з порушень вимог правил благоустрою.

Друга претензія лідера «Поклику нації» стосується безпосередньо накладених на нього санкцій. З його слів, він особисто ознайомився з положеннями статті 152 КУАП. Санкція статті передбачає попередження або щтраф у розмірі від одного до трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян або ж від трьох до семи неоподаткованих мінімумів доходів громадян для посадових осіб. Враховуючи, що на сьогоднішній день неоподаткований мінімум доходів громадян в Україні становить 17,5 гривень, максимальний штраф за дане порушення мав би складати (при умові, якщо Т.Боднара буде визнано посадовою особою) 122,5 гривні . «Звідки взялися 340 гривень, -- говорить політик, -- мені невідомо». Так само, як невідомо йому, чому не було накладено штраф на кандидата від Української народної партії, обласну організацію якої очолює мер обласного центру, Дмитра Чуйка, стосовно якого того ж дня, 28 жовтня також було складено адміністративний протокол, а також керівників місцевих структур ВО «Свобода» та УРП «Собор» - рекордсменів за кількістю незаконно розклеєних агіток.

Відтак, голова «Поклику нації» планує подати позов до суду з приводу неправомірних, на його думку, дій адміністративної комісії та муніципальної інспекції з благоустрою. «В рішенні адмінкомісії, -- зазначає Т.Боджнар, -- вказано, що штраф буде сплачено в міський бюджет. Я нічого не маю проти наповнення бюджету, але якщо він наповнюється шляхом такої махінації, я не вірю, що ці кошти будуть використані на благо громади міста».Втім, політик не проти сплатити штраф в тому випадку, якщо керівництво адміністративної комісії доведе йому, що такий самий штраф сплатив і Дмитро Чуйко.
Івано-Франківськ, Новини, Політика, Спорт, Новини України.