Релігійні скульптури на Майзлях понищив психічно хворий чоловік

Ще вранці 20 листопада біля Церкви Царя Христа в Івано-Франківську знайшли пошкодженою статую Богородиці, розміщену на території монастиря. Поруч із монастирем знаходиться загальноосвітня школа. Релігійну статую з зображенням Божої Матері, розташовану на подвір’ї школи, теж було серйозно пошкоджено.

За фактом хуліганства в Івано-Франківському міськвідділі внутрішніх справ було порушено кримінальну справу. Пошкодження релігійних статуй викликало широкий резонанс. Дехто припускав, що злочин було здійснено як акція святотатства.

Уже 24 листопада оперативні працівники міськвідділу отримали підстави для того, щоб через засоби масової інформації заспокоїти громадян. Міліціонери затримали 20-річного молодого чоловіка, який проживає неподалік монастиря і загальноосвітньої школи.

Про те, що саме він причетний до пошкодження статуй, засвідчили й результати огляду помешкання, в якому він проживає. Оперативники знайшли металевий предмет з характерними слідами, які вказують на те, що це знаряддя використовувалося при пошкодженні скульптур.

Щодо особи зловмисника, то він є психічно хворою людиною і перебуває на обліку у спеціалізованому медзакладі. Власне, через неадекватність його поведінки зараз цей чоловік поміщений в психіатричну лікарню, де ним опікуються лікарі. Безумовно, що буде призначено комплексне обстеження стану здоров’я затриманого.

Хуліганські дії, як з’ясовано, спричинені фактором сезонного загострення хвороби і конфліктною ситуацією, що склалася в його сім’ї. Молодий чоловік має претензії до молодшої сестри, а остання, за його словами, за обрисами обличчя схожа на лик Богородиці. Таке пояснення видається дивним, однак це пояснення психічно хворої людини. Репортер
Івано-Франківськ, Новини, Політика, Спорт, Новини України.