Прикарпатцям не вистачає йоду

На Прикарпатті хочуть відновити вживання тільки йодованої солі, а дітьми — й “Антиструміну”. Спричинене це зростанням захворювань, пов’язаних з нестачею йоду в ґрунтах і воді. Йдеться не лише про ендемічний зоб. Йододефіцит у вагітних може викликати народження дітей з різними вадами, зокрема, німотою, косоокістю, розумовою відсталістю.

 

На останній колегії ОДА в. о. ректора Національного медичного університету Любомир Глушко навів такі цифри: в гірських районах практично всі діти мають йододефіцит, з них 60% — середнього і важкого ступеня.

Науковці просять владу вжити відповідні заходи, щоб вирішувати цю проблему. Насамперед це обов’язкове вживання лише йодованої солі. Нейодована дешевша, але не така корисна — це людям треба пояснювати. А владі пропонують взагалі ввести "монополію" на ввезення в область лише йодованої солі. У школах варто відновити антиструмінотерапію, як було колись. Підраховано: її вартість на рік на одну дитину — 7 грн. Тож ці витрати могли б взяти на себе місцеві бюджети або батьки.

Ще одна пропозиція медиків: випивати щодня склянку мінеральної води "Джерело Якова" з природним вмістом йоду. І хоча б двічі на тиждень вживати морепродукти.

ОДТРК

Івано-Франківськ, Новини, Політика, Спорт, Новини України.