Наслідки пасивного паління

Найбільше у світі дослідження пасивного паління провела ВООЗ. Третина тих, хто помирає від пасивного паління - діти. Автори першого у світі глобального дослідження наслідків пасивного паління дійшли висновку, що щороку воно спричиняє 600 тис. смертей. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, третина тих, хто помирає від пасивного куріння – діти.

Дослідження, яке проводилося в 192 країнах, виявило, що особливо небезпечним пасивне куріння є для дітей. Вони ризикують захворіти на астму, запалення легенів та можуть стати жертвами синдрому раптової дитячої смерті.

Пасивне куріння спричиняє хвороби серця, дихальних шляхів та рак легенів.

"Це допомагає нам зрозуміти справжній вплив тютюну", - каже Армандо Перуґа з програми боротьби з тютюнопалінням "Ініціатива без тютюну" при ВООЗ, яка провела дослідження.

ВООЗ особливо стурбована тим, що внаслідок хвороб дихальних шляхів гине 165 тисяч дітей, переважно у Південно-Східній Азії та Африці.

Ця група найбільш вразлива до пасивного паління.

"Суміш інфекційних хвороб та пасивного паління є смертельним поєднанням", - каже пан Перуґа.

Окрім підвищеного ризику захворіти на хвороби дихальних шляхів легені у дітей, які є жертвами пасивного куріння, розвиваються повільніше.

За даними дослідників, 2004 року 40% дітей, 33% чоловіків, які не палять та 35% жінок, які не палять, були жертвами пасивного паління.

У результаті впливу пасивного паління, за оцінками, 379 тисяч людей загинуло від хвороби серця, 165 тисяч – від хвороб дихальних шляхів, 36900 – від астми і 21400 – від раку легенів.

Згідно з авторами дослідження, найбільше людей, які потерпають від пасивного паління – у Європі та Азії, а найменше у Північній і Південній Америці, Африці та східному Середземномор’ї.

У результаті пасивного паління у світі помирає 281 тис. жінок.

Кореспондент.нет

Івано-Франківськ, Новини, Політика, Спорт, Новини України.