Через рік свідоцтва про державну реєстрацію старого зразка вважатимуться недійсними

Свідоцтва про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, оформлені з використанням бланків старого зразка та видані до 1 липня 2004 року, вважатимуться недійсними. Така норма набере чинності через рік від моменту оприлюднення змін до Закону про державну реєстрацію. Відповідний закон підписав Президент Віктор Янукович.

Усі підприємства та підприємці, зареєстровані до 1 липня 2004 року, мають подати державному реєстратору реєстраційну картку для включення відомостей про них до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Зробити це можна буде впродовж року після опублікування Закону. Застарілі свідоцтва про державну реєстрацію безкоштовно будуть замінені на свідоцтва єдиного зразка. Після настання встановленого цим Законом строку старі свідоцтва вважатимуться недійсними.

«Наприклад, ви хочете укласти угоду з якимось підприємцем. А раптом він на стадії банкрутства чи ліквідації? Якщо він відкривав свою справу до 2004 року, і не поміняв старе свідоцтво на нове, інформації про нього в Єдиному реєстрі не буде. А не маючи інформації про свого потенційного партнера, ви можете втратити свої гроші», – так пояснив потребу заміни свідоцтв заступник голови Держкомпідприємництва Орест Сохар.

За його словами, повнота та відкритість інформації про підприємців та підприємства сприятиме прозорості ведення бізнесу. Наразі дані про вже включених до Єдиного державного реєстру суб’єктів господарювання можна вільно отримати на сайті підпорядкованого Держкомпідприємництву ДП «Інформаційно-ресурсний центр». 

Івано-Франківськ, Новини, Політика, Спорт, Новини України.