Антимонополісти "наступили" на багатьох госпсуб'єктів області

Івано-Франківське обласне відділення Антимонопольного Комітету України вжило ряд заходів щодо дотримання норм антимонопольного законодавства.

 

Зокрема, в сфері антиконкурентні узгоджені дії:
- оштрафавано ТзОВ «Іводент» та ПП «Біо-промекс» загалом на 16 тис. грн за антиконкурентні узгоджені дії, що призвели до спотворення результатів торгів. Як встановило Відділення, суб’єкти господарювання узгодили тендерні пропозиції під час проведення Коломийською центральною районною лікарнею торгів із закупівлі фармацевтичних препаратів. Суб’єкти господарювання визнали порушення та зобов’язалися сплатити штраф до державного бюджету.

 

В сфері зловживання монопольним становищем:
- оштрафовано ТзОВ «Мальва» на 9 тис. грн за зловживання монопольним становищем. Як встановило Відділення, товариство укладало із підприємцями неправомірні договори щодо надання в оренду торгових місць. Умови угод суперечили вимогам типового договору. Підприємство визнало порушення та зобов’язалося сплатити штраф до державного бюджету.

- оштрафовано ВАТ «Городенківський сирзавод» на 8 тис. грн за зловживання монопольним становищем. Як встановило Відділення, товариство застосувало занижені ціни під час закупівлі молока у населення. Підприємство визнало порушення та зобов’язалося сплатити штраф до державного бюджету.

- оштрафовано ОКП «Івано-Франківське обласне бюро технічної інвентаризації» на 7 тис. грн за зловживання монопольним становищем. Як встановило Відділення, підприємство, зловживаючи своїм становищем, несвоєчасно виконувало інвентаризаційні роботи, зокрема замовлення з видачі технічних паспортів. Підприємство визнало порушення та зобов’язалося сплатити штраф до державного бюджету.
 

В сфері недобросовісної конкуренції:
- оштрафовано ТзОВ «Сантехцентр» на 3 тис. грн за недобросовісну конкуренцію у вигляді поширення інформації, що вводить в оману. Як встановило Відділення, підприємство розповсюдило неправдиву рекламу щодо безкоштовних монтажних послуг при купівлі систем для опалення, водопостачання та сантехніки. Така інформація не відповідала дійсності, оскільки послуга безкоштовного монтажу надавалася лише при купівлі комплексної системи опалення. Товариство визнало та припинило порушення, зобов’язавшись сплатити штраф до державного бюджету.


В сфері антиконкурентні дії органів влади і управління:

- припинило антиконкурентні дії з боку Івано-Франківської міської ради. Як встановило Відділення, міськрада внаслідок бездіяльності створила умови для порушення конкуренційного законодавства з боку Івано-Франківського спеціалізованого комбінату комунально-побутового обслуговування. На вимогу Відділення міська рада привела діяльність у відповідність до вимог конкуренційного законодавства.


В сфері "інформаційних" порушень конкуренційного законодавства:
- оштрафовано ПП «Арс-дім» на 1 тис. грн за неподання інформації у встановлений законодавством термін.

Івано-Франківськ, Новини, Політика, Спорт, Новини України.
Миски для котов и домик для кота в Харькове.